Milli Eğitim Bakanlığı ehliyet sınav sonuçlarını açıkladığını duyurdu.Merakla beklenen ehliyet sınav sonuçları bugun Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıkladı.Adayların ve aday yakınlarının merakla beklediği ehliyet sınavı sonuçlarına www.meb.gov.tr'den T.C. kimlik numaranızı yazarak öğrenebilirsiniz.Direksiyon sınavına katılabilmek için teorik sınavlardan 70 ve üzeri not alınması gerekmektedir.

SINAV SONUCUNUZU NASIL ÖĞRENEBİLİRSİNİZ?

Binlerce sürücü adayının merakla beklediği ehliyet sınav sonuçlarını www.meb.gov.tr'den T.C. kimlik numaranızı yazarak öğrenebilirsiniz.Başarılı olan adaylar direksiyon sınavına girmeye hak kazanacak.Direksiyon sınavından da başarılı olan adaylar ehliyet belgesini almaya hak kazanıyor.

SINAVDA BAŞARILI OLANLAR DİREKSİYON SINAVINA GİRMEYE HAK KAZANACAK

Ehliyet belgesini alabilmek için ilk yardım, trafik çevre ve araç tekniği gibi branşlardan oluşan sınavda en az 70 puan ve üstünü alanlar 2. sınava yani direksiyon sınavına girmeye hak kazanabiliyor.Direksiyon sınavından da başarılı olan adaylar ehliyet belgesini almaya hak kazanıyor.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NIN EHLİYET SINAVI TAKVİMİ ŞÖYLE OLUŞMAKTADIR

Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıkladığı sınav takvimine göre önümüzdeki sınavlar şu şekilde gerçekleşecek;Üçüncü sınav Temmuz'da dördüncü sınav Ekim'de,beşinci sınav Aralık'da yapılması bekleniyor.