Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, ehliyet sahibi olmak isteyen vatandaşlara taabi tutulan teorik sınavının soruları yeni mevzuata göre soruların güncellendiği duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, ehliyet sınavı soru havuzuna güncellemeler yapılarak sayı 4 bin 220'e olarak güncellendi. Milli Eğitim Bakanları'in soru havuzu sistemi geliştirme çalışmaları süre gelirken, havuzdaki soru sayısının aşırı yükseltilmesi, çeşitli soru yöntemleri ve şekilli sorularla güncellenmesi sürücü adayı olmak isteyen vatandaşların daha önceki gerçekleştirilen sınavlarda çıkmış sorularla karşılaşma ihtimali de düşürüldü.Sınavlara artık adaylar çıkmış sorulara bakarak çalışamayacağının müjdesi verildi.

MİLLİ EGİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM İLE İLGİLİ YENİ DÜZENLEMELER

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Ehliyet teori sınavı ilk yardım ve sağlık bilgisi testinden 12, trafik ve çevre bilgisi dersinden 23, motor ve araç tekniği bilgisinden 9, trafik adabı dersinden 6 olmak üzere sürücü adaylarına 50 soru soruluyor.Bakanlığın yenilediği yeni havuzdaki sualler, daha çok şekilsel sorulardan oluşuyor. Sürücü adayları, 29 Temmuz 2017'de yapılacak teori sınavına yeni sorularla girecek.

Resmi Gazete’de 17 Nisan 2015'te yayımlanan Karayolları Trafik Yönetmeliği'ndeki bazı değişiklikler, 1 Ocak 2016'da yürürlüğe girmişti.