Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Bakanlıktan Lise Öğrencilerine Soru Destek Paketi

Milli Eğitim Bakanı Selçuk,"Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Lise öğrencilerimiz için 9, 10, 11 ve 12'nci sınıf birinci döneme ait derslerin müfredat ve kazanımlarını kapsayan 490 sorudan oluşan soru destek paketini bugün öğrenci ve öğretmenlerimizin kullanımına sunduk." diye konuştu.

Bakanlıktan Lise Öğrencilerine Soru Destek Paketi

Bakanlıktan Lise Öğrencilerine Soru Destek Paketi

Coronavirüsle mücadelede eğitimin sesi olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,"Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Lise öğrencilerimiz için 9, 10, 11 ve 12'nci sınıf birinci döneme ait derslerin müfredat ve kazanımlarını kapsayan 490 sorudan oluşan soru destek paketini bugün öğrenci ve öğretmenlerimizin kullanımına sunduk." açıklamasını yaptı.

Bakanlık, uzaktan eğitim ile öğrencilere eğitim desteğini artırarak sürdürüyor. Bu çerçevede, liselerin tüm sınıf seviyelerinde birinci döneme ait müfredat ve kazanımları içine alan 490 sorudan oluşan Soru Destek Paketi yayımlandı. Soru Destek Paketine MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün web sitesinden "http://odsgm.meb.gov.tr/" ulaşılabilecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuya yönelik şu açıklamayı gerçekleştirdi: "Öğrencilerimizin aldığı uzaktan eğitimin kalitesini artırmak için destek çeşitliliğimizi her geçen gün artırıyoruz. Örneğin LGS'ye girecek 8'inci sınıf öğrencilerimize destek olmak için ayda bir örnek soru kitapçığı yayımlıyorduk.

Bu süreçte ayda iki örnek soru kitapçığı yayımlamaya başladık. Şimdi de lise öğrencilerimizin birinci döneme ait derslerini gözden geçirmelerine destek olmak için 9, 10, 11 ve 12'nci sınıf birinci döneme ait derslerin müfredat ve kazanımlarını kapsayan 490 sorudan oluşan soru destek paketini bugün öğrenci ve öğretmenlerimizin kullanımına sunduk. Önümüzdeki haftalarda yeni sürprizlerimizle bu desteklerin çeşitliliğini artıracağız."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR