Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz okul saatleri hakkında önemli açıklama yaptı.

Bakan Yılmaz yaptığı açıklamada, ‘Okul saatleri konusunda valilere yetki verildi. Valiler bulundukları şehirdeki durumları inceleyerek kararları verecekler’ dedi.

2019’DA TAM GÜN EĞİTİM

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’in yapmış olduğu açıklamaya göre 2019 yılından itibaren ikili eğitim ve öğretim sistemi kaldırılıyor.

2019-2020 YILINDA İKİLİ EĞİTİM VE ÖGRETİM SİSTEMİNE SON VERİLİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin,2019-2020 eğitim öğretim yılında ikili eğitim sisteminin son bulacağı ve tam gün eğitim sistemine geçileceğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin Yunus Emre Kültür Merkezi ve Keçiören Halk Eğitim Merkezinin ortaklaşa düzenlediği organizasyonda konuşan Tekin, Finlandiya ve Türkiye’nin eğitim sisteminin genellikle karşılaştırıldığını görüyoruz fakat sadece halk eğitim merkezlerinde kaç kurs açtığımızı ve kaç kursiyere eğitim verdiğimizi bilseler böyle bir kıyaslamaya ve karşılaştırmaya giremeyeceklerini vurguladı.Finlandiya’nın toplamda eğitim sistemi içinde 500 bin öğrencisi var bizim ise 7 milyon 200bin adet hem öğrencimiz em kursiyerimiz bulunmaktadır. MEB'Müsteşarı tekin, Böyle bir kıyaslamanın yapılamayacağının ve bu kıyaslamanın yersiz ve anlamsız olduğunu vurguladı.