Kurban Bayramı için memleketi Sivas’ın Gürün ilçesine giden Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bayramlaşma programında önemli konulara da değindi.

ÖĞRETMEN ATAMALARI 2018’DE GERÇEKLEŞECEK

Yılmaz vatandaşlarla bayramlaştıktan sonra orada bulunan bir basın görevlisinin öğretmen atamasına hakkında sorduğu sorusuna ilişkin ‘2018 yılında öğretmen atamalarını gerçekleştireceğiz’ yanıtını verdi.

‘MECLİS'TEN ÇIKACAK BÜTÇE BEKLENİYOR’

Yılmaz en yakın atamaların niçin 2018 yılında yapılacağına yönelik ise Meclis'te hazırlanacak bütçenin ardından değerlendirme yapılacağını ve alım sayısının buna göre belirleneceğini ifade ederek:

‘Bütçe Meclise sunulsun. Meclis'in belirleyeceği rakamlar göz önüne alınarak 2018 yılında öğretmen atamasını yapacağız.’ açıklamasında bulundu. 

81 BİN ÖĞRETMEN AÇIĞI VAR

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eğitim hakkında önemli bilgiler ve eğitim üzerindeki çalışmalarla ilgili sayıları belirtti. Bakan Yılmaz, 2017 senesi Ağustos ayı MEBBİS raporlarına göre resmi eğitim kurumlarında görevli olan öğretmen rakamının 912 bin 250 olup, 81 bin 1 öğretmene de ihtiyaç duyulduğunu belirtti. 2016- 2017 eğitim öğretim senesinde ülke çapında resmi ve özel okulların 1'inci sınıfına kaydını gerçekleştiren öğrenci rakamının da 1 milyon 234 bin 999 olduğunu ifade etti.