Bakan Selçuk: Öğrencilerin Katılım Oranı Yüzde 90

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Selçuk, Giresun'un Dereli ilçesindeki Şehit Yüzbaşı İsmail Hakkı Öztürk İlkokulu'na gitti. Orada basın mensuplarının yüz yüze eğitimin yaygınlaştırılmasıyla ilgili sorularını yanıtlayan Selçuk, yüz yüze eğitimin başlamasının ardından gelişmeleri yakından izlediklerini dile getirdi.

Bakan Selçuk: Öğrencilerin Katılım Oranı Yüzde 90

Bakan Selçuk: Öğrencilerin Katılım Oranı Yüzde 90

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Biz emin olun gün gün takip ediyoruz. Her gün ne tür durumlar söz konusu, neler yaşıyoruz diye. Şunu açık ifade edebilirim ki her şey gayet güzel gidiyor.

Tek tük problemler olmasına rağmen anında müdahale konusunda krize müdahale ekiplerimiz ve bu problemlerin nasıl çözüleceği konusunda yerelde çalışan ekiplerimiz hazırlar ve gerekeni yapıyorlar. Önümüzdeki süreç elbette Cumhurbaşkanımızın başkanlığında yapılacak toplantı sonrasında tekrar ortaya konulacak. Ne tür bir yol haritası olacağını düşündüğümüzde, Milli Eğitim Bakanlığı olarak görevimiz okulları açmak, açık tutmak.

Okulların açılması ile ilgili şartları izleyerek, durumlara bakarak salgının seyrini ayrıntılı olarak inceleyerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda önümüzdeki süreçte okulların açılması konusunda daha ileri aşamalarda kararlar almayı umut ediyoruz' ifadelerini kullandı.

‘ÖĞRENCİLERİN KATILIM ORANI YÜZDE 90’

Okulların açılışının getirdiği bazı eğitim ve öğrenme kayıplarının orta ve uzun sürede oldukça büyük tahribatlara neden olabileceğini aktaran Ziya Selçuk, 'Bunun önüne geçebilmek için her türlü tedbiri öğretmenlerimizle beraber il, ilçe yöneticilerimiz ve okul müdürlerimizle beraber izliyoruz. Burada bir ilkokulda değerlendirmeler yaptık. Her şeyin güzel gittiğini gördük. Mesela burada öğrencilerin katılımı yüzde 90. Bu Türkiye ölçeğinde çok yüksek bir oran.

'ŞARTLARIN İYİLEŞMESİ KONUSUNDA GEREKEN KARARLARI ALIYORUZ'

 Bu bizi umutlandırıyor. Şartlarımızın daha iyi olması konusunda gereken her türlü kararları alıyoruz. Önümüzdeki süreç, okulların bütün Avrupa'da olduğu gibi Türkiye'de de hızla tedbirler alınarak açılması için gereken çalışmaları yapmaktır' şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR