AUZEF Ortak Ders Muafiyeti Nasıl Yapılır?

AUZEF dönemi açıldı. 2020-2021 eğitim-öğretim yılında ilk defa fakülteye kayıt olan öğrenciler, kayıt oldukları ilk yarıyılda ve ilan edilen kayıt tarihleri arasında ortak derslerden muafiyet talebinde bulunabiliyor. Peki, AUZEF ortak ders muafiyeti nasıl yapılır?

AUZEF Ortak Ders Muafiyeti Nasıl Yapılır?

AUZEF Ortak Ders Muafiyeti Nasıl Yapılır?

AUZEF ortak ders muafiyeti için işlemler yoğun ilgi görüyor. 2020-2021 eğitim-öğretim yılında fakülteye ilk defa kayıt yaptıran öğrenciler, ortak derslerin muafiyet işlemlerini nasıl yapabileceklerini merak ediyor.

AUZEF ORTAK DERS MUAFİYETİ NASIL YAPILIR?

AUZEF ortak ders muafiyeti nasıl yapılır? sorusu araştırma konusu oldu. Muafiyet işlemleri Aksis ekranı üzerinden yapılabiliyor. Muafiyet başvuru işlemleri 28 Eylül 2020-21 Ekim 2020 tarihleri arasında http://aksis.istanbul.edu.tr/ adresi üzerinden yapılabiliyor.

AUZEF ORTAK DERS MUAFİYETİ TARİHLERİ

Muafiyet başvuru tarihleri belli oldu. İşte AUZEF ortak ders muafiyeti tarihleri...

Başvurular, 28 Eylül 2020 ile 21 Ekim 2020 arasında saat 16:00'ya kadar yapılabiliyor. Başvuru, http://aksis.istanbul.edu.tr/ adresinden yapılacaktır.

Muafiyet itirazları ise 22 Ekim-23 Ekim 2020 saat 23:59’a kadar yapılabilmektedir. https://auzefcozum.istanbul.edu.tr/login üzerinden alınacaktır.

MUAFİYET YAPILABİLECEK DERSLER

1- Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I – II

2- Türk Dili I – II

3- Yabancı Dil I – II

KİMLER AUZEF MUAFİYET BAŞVURUSUNDA BULUNABİLİR?

AUZEF’e 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında kayıt yaptıran, YÖKSİS sisteminde bir yükseköğretim programına ait mezuniyet bilgisi bulunmayan öğrencilerin http://aksis.istanbul.edu.tr/ adresi üzerinden başvuru yapmaları ve onaylı transkriptlerini sisteme yüklemeleri gerekiyor.

AUZEF’e 2020-2021 eğitim öğretim yılında kayıt yaptıran, herhangi bir yükseköğretim programı devam eden öğrencilerin http://aksis.istanbul.edu.tr/ adresinden başvuru yapmaları ve onaylı transkriptlerini sisteme yüklemeleri gerekiyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR