AÖL Sınavı Saat Kaçta ? 6-7 Nisan Sınav Oturum Saatleri Kaç?

Eğitimine Açıklise'den devam eden öğrenciler Açıklise sınavlarının ne zaman düzenleneceği sorusunun yanıtını merak ediyor. Nisan ayında ise bu soru öğrenciler arasında iyice tartışılır oldu. Peki, AÖL sınavı kaç oturumdan oluşacak ? AÖL sınavı saat kaçta yapılacak ?

AÖL Sınavı Saat Kaçta ? 6-7 Nisan Sınav Oturum Saatleri Kaç?

AÖL Sınavı Saat Kaçta ? 6-7 Nisan Sınav Oturum Saatleri Kaç?

AÖL sınavı 3 oturumdan oluşacak, 6 Nisan Pazar günü düzenlenecek. AÖL ilk oturum 09.30, AÖL ikinci oturum saati ise 14. 00'te son AÖL sınavı ise 7 Nisan saat 14.00'te yapılacak.

Açık lise ve mesleki açık öğretim 2'nci dönem sınavları, Türkiye'de ve yurt dışında 100 binlerce öğrencinin katılımıyla MEB'in belirlediği sınav merkezlerinde yapılacak.
MEB tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, AÖL 2. dönem sonu sınavlarının ilk oturumu 6 Nisan'da 09:30'da gerçekleştirilecek, AÖL 2. dönem sonu sınavlarının ikinci oturumu 6 Nisan 14:00'te gerçekleştirilecek, AÖL 2. dönem sonu sınavlarının son oturumu ise 7 Nisan 14:00'te düzenlenecek.
MEB tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

SINAVA KATILMAK İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER

Sınava katılmak isteyen öğrencilerin yanlarında bulundurmaları gereken belgeler şunlar:
Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı)
Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında getirmeyen öğrencilerin geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava katılabilecekler.

Son Dakika Eğitim Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Eğitim Haberleri