Açık Öğretim Lisesi okuyan öğrencilerin heyecanla beklediği sınav giriş yerleri Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklama ile duyuruldu. AÖL sınav giriş yerleri dün öğle saatlerinden itibaren erişime açıldı. 19-20 Mart tarihlerinde gerçekleşecek olan AÖL 2. dönem sınavları öncesi adayların son hazırlıkları da devam ediyor. Öte yandan AÖL sınav giriş yerlerini öğrenmek için bu başlık altında bulunan haberimizi inceleyebilir ve AÖF sınav giriş belgesini sorguşayabilirsiniz.

10-20 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleşecek olan Açık Öğretim Lisesi 2. dönem sınavları için beklenen duyuru geldi. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre sınav yerleri belli oldu. Adaylar sınav yerlerini meb.gov.tr adresine girerek öğrenci numaraları ve şifreleri ile öğrenebilirler.

MEB'İN YAPTIĞI DUYURU ŞÖYLE;

Milli Eğitim Bakanlığı, 18-19 Mart tarihlerinde üç oturumlu olarak gerçekleşecek olan AÖL 2. dönem sonu sınav yerlerinin açıklandığını resmi internet sitesi üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı'nın duyurusunda AÖL sınav giriş belgesinin edinilmesiyle ilgili açıklamalar ve sınavla ilgili bilgiler var. MEB'in resmi internet sitesinde yer alan duyuruda şu ifadeler yer alıyor:

"8 - 19 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan 2016-2017 eğitim öğretim yılı II. Dönem sınav giriş yerleri belirlenmiştir.

• Sınavlar 3 oturum şeklinde aşağıda belirtilen gün ve saatlerde yapılacaktır.

I. Oturum 18 Mart 2017 Cumartesi 09.30

II. Oturum 18 Mart 2017 Cumartesi 14.00

III. Oturum 19 Mart 2017 Pazar 09.30

• Yurt Dışı Sınav Merkezlerindeki sınavlar Türkiye saati ile aynı olacak şekilde yapılacaktır. Yurt dışında sınava girecek öğrencilerimizin bu konuda dikkatli olmaları gerekmektedir.

• Öğrencilerimiz sınav giriş belgesinde belirtilen okul ve salonlarda sınava girmek zorundadır.

• Sınav günü yanınızda Sınav Giriş Belgesi ile birlikte geçerli kimlik belgenizi (fotoğraflı nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesinden herhangi birini) bulundurunuz. Bunun yanında Öğrenci Kimlik Kartınızın da yanınızda bulunmasında yarar vardır.

• Sınav Giriş Belgesinde yedek salonda sınava girecek öğrenciler, öğrenci numaraları ile sınav giriş belgesindeki ders kodlarını ve diğer bilgileri dikkatli bir şekilde cevap kâğıtlarına kodlayacaklardır.

• Sınava gireceğiniz her dersten 20'şer soru sorulacaktır. Her bir sorunun değeri 5 puandır. Bir dersten başarılı olabilmeniz için en az 45 puan almanız gerekmektedir. Yanlış cevaplarınız değerlendirmede dikkate alınmayacaktır. Diğer bir ifade ile yanlışların doğruları götürmesi diye bir uygulama yoktur.

SINAV GÜNÜ BULUNDURULMASI GEREKENLER

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır. Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

NOT: Size verilen cevap kâğıdının adınıza düzenlenmiş olmasına dikkat ediniz.

Kaynak: Sabah