AÖL Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

Açıköğretim Lisesi'ne kayıt olmak isteyen ver AÖL öğrencisi olanlar başvuru ve kayıt yenileme detaylarını araştırmaya başladı. MEB, merak edilenleri paylaşırken adaylar AÖL kayıt yenileme tarihi, kayıt yenileme ücreti ve sınav tarihleri hakkında araştırma yapıyor. İşte detaylar...

AÖL Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

MEB'e bağlı olan Açıköğretim Lisesi'ne dair detaylar şekillendi. 2020-21 takvimi belirlenirken kayıt olmak isteyen ya da kayıt yenilemek isteyen adaylar araştırmalar başladı. AÖL kayıt yenileme tarihi, kayıt yenileme ücreti ve sınav tarihleri hakkında detaylar haberimizde...

AÖL KAYIT YENİLEME TARİHİ NE ZAMAN?

AÖL kayıt yenileme 31 Ağustos 2020'de başladı ve 9 Ekim 2020 tarihinde işlemler sona erecek. Adayların verilen tarihler arasında kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştirmesi gerekiyor.

AÖL İLK KAYIT TARİHLERİ

Açıköğretim Lisesi'ne ilk kez kayıt olacak adaylar 31 Ağustos 2020 - 9 Ekim 2020 tarihlerinde işlemlerini yapabilecek.

AÖL DERS SEÇME VE SINAV MERKEZİ TERCİHİ TARİHLERİ

AÖL 2020-21 1. Dönem Ders Seçme ve Sınav Merkezi Güncelleme İşlemleri 11 Eylül - 09 Ekim 2020'de yapılacak.

AÖL SINAV YERLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

AÖL 2020-21 1. Dönem Sınav Giriş Belgelerinin Sistem Üzerinden Yayınlanması 2 Aralık 2020 Çarşamba günü adaylar için erişime açılmış olacak.

AÖL 1. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN?

AÖL 1. Dönem sınavları 5 Aralık 2020 Cumartesi - 6 Aralık 2020 Pazar günlerinde gerçekleştirilecek.

AÖL KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR?

AÖL'ye kayıt yenileme yaptıracak olan kişiler kayıt yenileme sınav ücreti olarak 50 TL, halk eğitim merkezi okul aile birliği hesabına 5 TL yatırılması belirlenmiştir.

Öğrencinin TC kimlik numarası ile anlaşmalı olan (T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar) bankların ATM'den şubeden ya da online bankacılık işlemleri üzerinden 'MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü' hesabına 50 TL yatırarak dekont alacak.

Kayıt yenileme işlemlerinde yapılan ödemeler sistem üzerinde görülmektedir ancak eğer ödemeler sistemde görülmezse kayıt yenileme işlemleri gerçekleştirilemez. Öğrencilerin ikinci kere sınav için ücret ödememesi adına yatırdıkları 5 TL'lik dekontu yanlarında taşıması gerekmektedir.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR