Başkent'te Anaokullarında Uzaktan Eğitime Geçildi

Ankara'da 30 Kasım 2020-4 Ocak 2021 tarihleri arasında resmi anaokulu, anasınıfları ve uygulama sınıflarında eğitim-öğretimin uzaktan gerçekleştirilmesine karar alındı.

Başkent'te Anaokullarında Uzaktan Eğitime Geçildi

Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunun koronavirüs salgını sebebiyle eğitim ve öğretimde yeni kararlar verildiği anımsatıldı.

Valilik, İl Hıfzıssıhha Kurulu hükmüyle 30 Kasım tarihi itibariyle 4 Ocak 2021 tarihine kadar şehir genelindeki resmi anaokulları, ana sınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretimin uzaktan eğitim ile devam edileceğini kaydetti.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) aracılığıyla her tür ve düzeydeki eğitim kurumlarında 20 Kasım 2020-4 Ocak 2021 tarihleri arasında eğitim-öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitim ile sürdürüleceğini belirtildiği açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"Milli Eğitim Bakanlığı 27 Kasım 2020 tarihli yazıyla COVID-19 salgınının yerleşim yerlerindeki seyrine bağlı olarak resmi anaokulları ve ana sınıfları için 4 Ocak 2021 tarihine kadar uzaktan eğitime geçme kararı il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının görüşleri çerçevesinde alınabileceği belirtilmiştir. Bu kapsamda Kovid-19 salgınının seyri dikkate alındığında 30 Kasım 2020-4 Ocak 2021 tarihleri arasında ilimiz genelindeki resmi anaokulu ve ana sınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretim faaliyetlerinin uzaktan eğitim yoluyla sürdürülmesine karar verilmiştir."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR