2017-2018 yeni eğitim yılına kısa bir süre kalan Anadolu Üniversitesi, yeni kayıt yapacak öğrenciler için kayıt işlemleri takvimini belirtti. Açıklanan takvime göre adaylar Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) oluşturduğu tarihler arasında Açık Öğretim Fakültesi’nde eğitim görmek için kayıt başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Açıköğretim iktisat ve işletme fakültelerinin internet üzerinden başvuruları bugün başladı. Adaylar internet başvurularını http://aof.anadolu.edu.tr adresinden 21 Ağustos Pazartesi günü saat 09.00 ve 29 Ağustos Salı günü saat 17.00 arasında gerçekleştirebilecek.

SADECE İNTERNETTEN KAYIT YAPTIRMAK YETERSİZ

Anadolu Üniversitesi resmi sitesinden yaptığı açıklamada:
‘İnternet üzerinden başvurusunu gerçekleştirmeyen adayların kayıtları geçersizdir. Adayların internet üzerinden yaptıkları başvurular geçerli olması için yeterli değildir.

29 Ağustos 2017 tarihinden itibaren herhangi bir şekilde başvuru yapılamaz. İnternetten yapılacak başvuru süreleri uzatılmayacaktır. Başvuru yapacak olan adaylar, İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu’nda belirtilen kayıt belgelerini toparlayarak, yakınlarındaki AÖF bürolarına bizzat giderek başvurularını yapabilirler. İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu ile Öğrenci Kılavuzuna www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Kılavuzlar bağlantısından veya aof.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.’ ifadelerini kullandı.