2019 YKS Başvuruları Başladı

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı başvuruları bugün itibari ile başladı. YKS başvuruları 6 Mart tarihine kadar sürecek.

2019 YKS Başvuruları Başladı

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı başvuruları bugün itibari ile başladı. YKS başvuruları 6 Mart tarihine kadar sürecek.

BAŞVURU SÜRECİ HAKKINDAKİ BİLGİLER YKS KLAVUZUNDA

15 Haziran 2019 tarihinde Temel Yeterlilik Testi (TYT), 16 Haziran 2019 tarihinde sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda ise Yabancı Dil Testi (YDT) yapılacak. YKS’ye başvurular 12 Şubat-6 Mart 2019 tarihleri arasında yapılacak. Başvuru yapacak kişiler, başvuru süreci hakkındak bilgilere, 2019-YKS Kılavuzundan bakabilecek.

ÜCRETLERİN BANKAYA YATIRILMASI GEREKİYOR

YKS başvuru formunu dolduran adaylar, kılavuzda bulunan banka bilgilerine göre ücreti yatırdıktan sonra, işlemlerini tamamlayabilecek.

BAŞVURULAR E-DEVLET VE AİS ÜZERİNDEN TAMAMLANABİLECEK

Üniversite adayları, ilk defa sınava giriyorsa ÖSYM sınav merkezlerine giderek kayıtlarını yapabilecek. ÖSYM'nin sisteminde geçerli fotoğrafı ve eğitim bilgisi olan kişiler ise başvurularını ÖSYM'nin internet sitesinde ybulunan AİS ekranından gerçekleştirebilecek. AİS ekranına E-Devlet şifresiyle de girilebilir..

Son Dakika Eğitim Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Eğitim Haberleri