2019 Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları bugün yani 15 Ocak'ta belli olacak. Peki sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları saat kaçta açıklanacak? Detaylar haberimizde...

2019 Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları

Sözleşmeli öğretmenlik için bekleyenler oldukça heyecanlı. Sözleşmeli öğretmenlik başvurusunda bulunan adaylar 10-31 Aralık tarihleri arasında mülakata girdiler. MEB içinde çalışmak isteyen adaylar sözleşmeli öğretmenlik mülakat sınavlarından sonra açıklanacak olan sonuçları merakla beklemeye başladı. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları bugün yani 15 Ocak’ta belli olacak.

MÜLAKAT SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 10-31 Aralık tarih aralığında mülakatları biten sözleşmeli öğretmen adayları, mülakat sonuçları 15 Ocak tarihinde açıklanacak. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarının belli olacağı saat hakkında MEB tarafından bvir açıklama gelmedi.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK KONTENJANLARI

MEB, en fazla kontenjanı 3 bin 47 ile sınıf öğretmenliğine verdi. Din kültürü ve ahlak bilgisi için bin 910, İngilizce için 2 bin 38, ilköğretim matematik öğretmenliği bin 401, rehberlik bin 56, okul öncesi bin 601, özel eğitim bin 2, Türkçe bin 93, fen bilimleri/fen ve teknoloji öğretmenliği için 919 ve beden eğitimi öğretmenliği için de 845 kontenjan ayarladı.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİHLERİ NE ZAMAN?

3+1 yıl olarak hizmet verecek olan 20 bin sözleşmeli öğretmenin atama tercihleri ise 28 Ocak – 1 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek. Atama olacak  20 bin öğretmen için branşlara göre dağılım netleşti. Buna göre en fazla atama 3 bin 47 ile sınıf öğretmenliğine verildi. Bu branşı 2 bin 38 ile İngilizce ve 1.910 ile din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği izliyor. Öğretmen atamaları ise 7 Şubat 2019 tarihinde yapılacak.

Son Dakika Eğitim Haberleri için aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR