2017 KYK Burs Başvuruları ne zaman yapılacak? 2017 KYK Burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Maddi durumu yetersiz olan üniversite öğrenci için biraz da olsa eğitimine destek amaçlı verilen KYK bursları her sene milyonlarca öğrenci tarafından alınmakta. Yeni dönem üniversitelerin açılması akabinde KYK burs başvuru tarihleri de merakla aranmakta. 

2017-2018 üniversite eğitim yılının açılmasına sadece sadece sayılı günler kaldı. KYK yurt sonuçlarının açıklanmasının akabinde 2017 KYK burs başvuru tarihlerini öğrenmek isteyen öğrenciler 16 Ekim pazartesi'den bu yana resmi haberleri takip ediyor. KYK burs tarihleri, KYK burs başvuru detayları haberimizde

KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI

Her sene milyonlarca üniversite öğrencisi KYK Burs undan faydalanmakta. Geri ödeme kapsamında bulunan Krediyurtlar Kurumu bursları bu sene de çok ilgi gödü. Üniversiteye yei kayıt yaptıran ve herhangi bir programda eğitimine devam eden KYK burs sonuçalrı konusunda gözler resmi açıklama da. Peki KYK burs maaşları ne zaman hesaplarda olur?

Özellikle şehir dışında okuyan ve burs almak isteyen öğrenciler KYK burs sonuçlarını takip ederken, son dakika bir açıklamanın olmadığını söyleyebiliriz. Her sene geri ödeme kapsamında belirli bir miktar her ay alan öğrenciler için her hangi açıklanmış bir vakit şuan da yok. KYK Burs Başvuru sonuçları açıklandığı an da haberimizde olacaktır. 

KYK Burs Başvuru sonuçları geçtiğimiz sene Kasım ayı itibari ile açıklanmasın istinaden bu sene de aynı tarih aralıklarında açıklanacağı iddia ediliyor. 

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTECEK?

Burs başvuruları için belirtilen tarihler 16-24 Ekim olarak seçildi. 24 Ekim günü burs başvuruları için son gün olarak seçildi. Yai KYK Burs Başvuruları bugün son. 

BAŞVURU SORGULAMA EKRANI

KYK burs sonuçları, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun internet sitesi (http://yurtkur.gsb.gov.tr/) üzerinden duyurulacak ve sonuçları görüntülemek isteyen öğrenciler T.C. Kimlik Numarası yazarak burs kazanıp kazanmadığını öğrenebilecek

KYK BURS BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER

• Şehit çocuğu (Şehit bekar ise bekar kardeşleri)veya gazi çocuğu (İlgili Kurum ve Kuruluşlardan alınacak belge),
• Sağlık kurulu raporu ile %40 ve üzerinde engelli olduğu belgelendirenler.(Tam teşekküllü Devlet Hastanesi)
• Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar (Kurumumuz tarafından araştırılacaktır.)
• Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Kurumumuz tarafından araştırılacaktır.)
• 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 21 nci Maddesi kapsamında ki öğrenciler (Valilikten alınacak belge)
• Milli futbolcular Futbol Federasyonundan alınacak belge (diğer branşlarda milli olmuş amatör sporcular Kurumumuz tarafından T.C Gençlik ve Spor Bakanlığından Milli Sporcu Belgesi.)
• Anne ve babası vefat edenler,(Kurumumuz tarafından Mernis'den alınmaktadır.)

ÖDEMELER OCAK AYINDA

KYK burs başvurusu yapan ve kyk sonuçlarını bekeyen öğreniclere son dakika gelişmelerde üniversite öğrencileri için burs ile kredi başvurularının ekimde başlayacağı bildirilen açıklamada, 11 devlet kurumundan gelen bilgiler doğrultusunda burs ve kredi kazananlara Ocak 2018'den itibaren ödeme yapılacağı kaydedildi.

KYK BURS ÖDEMELERİ 2017

KYK Burs başvurusu tarihleri ve KYK Burs ücretleri hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son dakika bilgi verdi. Burs ve kredi ödemeleri lisans öğrencileri için aylık 425 liradan 470 liraya, yüksek lisans öğrencileri için aylık 850 liradan 940 liraya, doktora öğrencileri için ise aylık bin 275 liradan bin 410 liraya yükseltildi. Böylelikle 2002 yılında 45 lira olan Burs ve Öğrenim Kredisi, yüzde 944 artışla 470 liraya yükselmiş oldu.

KYK BURSU KİMLER FAYDALANIYOR?

KYK Burslarından faydalanmak için bilindiği üzere tek kaide mevcut. Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun burs ve kredilerinden Önlisans ve Lisans öğrenciler yararlanabiliyor. Yüksek Lisans için ise KYK kapsamında ayrı burs bulunuyor.