ÖSYM ALES ( Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) sonuçları halen açıklanmadı. ALES’e giren öğrenciler ve yakınları merakla sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi beklerken bugun ÖSYM’den açıklama geldi.

ÖSYM'den yapılan açılmaya göre ALES ( Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) sonuçlarını bugün açıklanacağını duyurdu

ALES SONUÇLARI BUGÜN AÇIKLANACAK?

7 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen ALES ( Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı)'nın sonuçları halen açıklanmadı. ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre ALES ( Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) sonuçlarını bugün açıklanacağını basına duyurdu.

ALES SINAV SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

2017 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Sonbahar Dönemi (ALES 2017) sonuçlarını adaylar ÖSYM'nin (https://sonuc.osym.gov.tr) internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler ve Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyeceği belirtildi.

ALES PUANI KAÇ YIL GEÇERLİDİR?

ALES ( Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı)yapıldığı tarihten itibaren 3 yıl geçerliliği bulunmaktadır.Sınava kaç kere girdiğiniz önemli değildir. Sınavdan aldığınız en yüksek ALES puanınızı kullanabilirsiniz.Ayrıca sene de 2 defa yapılan sınava katılma zorunluluğu bulunmamaktadır.