Ebru Şallı Kimdir?

Ebru Şallı kimdir? Sporcu kimliği ve güzelliği ile Türkiye’de adından sıkça söz ettiren Ebru Şallı hakkında merak edilenleri derledik.

22.06.2020-15:48 - (Son Güncelleme: 06.05.2021-17:27)Ebru Şallı Kimdir?

Ebru Şallı modellik, sunuculuk ve pilates eğitmenliği ile Türkiye’nin en tanınan yüzlerindendir. Ozan Orhon, Harun Tan ve Uğur Akkuş ile olmak üzere üç evlilik yapmıştır. 2002’de Harun Tan ile yaptığı evlilikten iki çocuk dünyaya getirmiştir. 43 yaşındaki Şallı, halen aktif olarak spor yaşamına devam etmektedir.

EBRU ŞALLI KİMDİR?

Ebru Şallı, 15 Ocak 1977 yılında İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini Nişantaşı Kız Lisesi’nde tamamladı. 1996’da liseden mezun olduktan sonra, eğitim-öğretim hayatına devam etmedi. Kariyerini farklı bir yönde çizmeye karar veren Ebru Şallı hakkında bilgi edinmek için, çalışma hayatını inceleyebilirsiniz.

EBRU ŞALLI KARİYERİ

Ebru Şallı, 1993 senesinde iş hayatına fotomodel olarak başladı. Fotomodellik kariyeri sürerken, 1995’te Queen of Turkey isimli güzellik yarışmasında birinci oldu. Bu gelişmenin ardından, mankenlik ve televizyon sektörünün kapılarını araladı.

Şallı, 1995 ve 2003 yılları arasında modellik, sunuculuk ve podyum mankenliği yaptı. Bol bol televizyon ekranlarında yer almasıyla, ülkenin tanınan isimlerinden biri oldu. Bir yandan Ebru Şallı’nın kariyer hayatı böyle devam ederken, bir yandan da aynı süreç içinde ‘Unutabilsem’, ‘Belalım Benim’, ‘Gölge Çiçeği’ isimli dizilerde oyunculuk yaptı. 1997 senesinde Ozan Orhon’la bir evlilik yapmış olsa da, bu evlilik çok kısa sürdü ve 1998’de sona erdi.

EBRU ŞALLI SEVGİLİSİ

2002 senesinde Harun Tan ile nikah masasına oturdu. Bu dönemden sonra podyuma çıkmayı bıraktı. 11 sene süren bu evlilikten Beren ve Pars isimlerinde iki çocuğu oldu. İlk hamilelik döneminde, ‘Hamilelikte Sağlıklı ve Güzel Kalmak’ isimli kitabını piyasaya sundu. Daha sonraki yıllarda da beslenme, bakım ve pilates konularında pek çok kitap daha yazdı. Ebru Şallı hakkında bilgi edinmek isteyenler, bu kitaplara da göz atabilirler.

2006 yılında, pilatese yönelen Ebru Şallı, bu alanda pek çok video içeriği hazırlayarak oldukça beğeni kazandı. Yine 2006’da ‘Ebru’nun Mutfağı’ adlı yemek programını sundu.

Ebru Şallı’nın 2010 yılında dünyaya gelen oğlu Pars, son bir senedir lenfoma tedavisi görmekteydi. 2020’nin Nisan ayında, hastalığa yenik düşen Pars, hayatını kaybetti. Bu vahim durumdan sonra, Ebru Şallı bir süre medyatik her türlü faaliyetten uzaklaştı.

Şimdilerde pilates çalışmalarına yoğunlaşan Ebru Şallı, uzun bir aradan sonra Bodrum’da görüntülendi. Sporla ilgilenenler ve Ebru Şallı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler, dijital mecralardaki pilates videolarına da bakabilirler.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR