Yunanistan' da greve giden temizlik işçileri protesto gösterisi gerçekleştirdiler. Attika belediyelerinde geçici olarak çalışan temizlik işçileri sabah vakitlerinde İçişleri Bakanlığı' nın önünde toplandılar ve protesto gösterisi gerçekleştirdiler.

İşçiler belediyenin kadrosuna alınmayı talep ederek, slogan atıp eylemde bulundular. Öfkeli kalabalık İçişleri Bakanı Panos Skourletis ile müzakere yapmak adına Bakanlığa giden Yunanistan Belediyeler Birliği (KEDE) Başkanı Yiorgos Patoulis' e saldırı eyleminde bulundu.

BAKANLIĞA BOYA FIRLATIP ÇÖPLERİ ATEŞE VERDİLER

Patoulis ve yanında bulunan heyet polis memurlarının yardımı ile olay yerinden uzaklaştırıldı. Bazı temizlik işçileri Bakanlığın önünde çöp tenekelerini boşaltıp çöpleri ateşe vererek eylem yaparken bazı işçiler ise binaya boya fırlattı.

Parlamento' ya yürüyen göstericiler Meclis Başkanı Nikos Voutsis ile görüşmek istediler ve binaya zorla girme teşebbüsünde bulundular.
Polis gaz bombası ile olaylara müdahale edince bir kadın nefes alamama sorunu sebebi ile hastaneye kaldırıldı.

İşçi temsilcileri, Meclis Başkan Yardımcısı olan Sia Hristodoulopoulou ile kadrolu çalışma hakları ile alakalı taleplerini dile getirdi. Temizlik işçileri Pazar akşam vakitlerinden itibaren Atina sokaklarındaki çöpleri toplamıyor.