Yunanistan'ı Fırtına Vurdu: 6 Ölü

Yunanistan'da sağanak, dolu ve fırtına nedeniyle 6 turistin hayatını kaybettiği bildirildi.

Yunanistan'ı Fırtına Vurdu: 6 Ölü

Yunanistan devlet televizyonu ERT'nin haberine göre, ülkenin kuzeyini vuran ve özellikle turizm bölgesi Halkidiki'de etkili olan fırtına, can ve mal kayıplarına yol açtı. 

Selanik yakınları çevresinde yaşanan fırtınada ikisi çocuk 6 kişi hayatını kaybetti. Ölenlerin tamamının Çekya, Romanya ve Rusya'dan gelen turistler olduğu bildirildi.

OLAĞANÜSTÜ HAL İLAN EDİLDİ

Bunun yanı sıra, 4'ü ağır olmak üzere 108 kişinin de yaralandığı açıklandı. Bölgede olağanüstü hal ilan edilirken, çok sayıda itfaiye ve sivil savunma ekibi bölgede çalışmalara başladı.

Yeni Kamu Güvenliği Bakanı Mihalis Hrisohoidis, yaşamını yitirenler için başsağlığı dilerken, "Bölgede sel değil ağaçları deviren şiddetli rüzgar ve fırtına vardı. İnsanların ölümüne bu neden oldu." diye konuştu.

Yunan basınına göre, Romanyalı 8 yaşındaki bir çocuk ve annesi bulundukları restoranın tavanının çökmesi nedeniyle öldü.

Öte yandan, 54 yaşındaki bir Rus ve iki yaşındaki oğlu devrilen ağacın altında kalarak can verdi. Çekya vatandaşı ailenin iki üyesi ise karavanın rüzgar nedeniyle devrilip sürüklenmesi sonucu yaşamlarını yitirdi.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR