Yunanistan Da Sokağa Çıkma Yasaklarını Başlatıyor

Koronavirüs Avrupa'da yayılmaya, birçok ülkenin sağlık sisteminin yetersizliğini ön plana çıkarmaya devam ediyor. Fransa ve İtalya'dan sonra şimdi de Yunanistan başkent Atina'da dahil olmak üzere koronavirüs salgınından en çok etkilenen bölgelerde gece sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Yunanistan Da Sokağa Çıkma Yasaklarını Başlatıyor

Sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis yaptığı açıklamada, başkent Atina'da dahil olmak üzere salgından en fazla etkilenen bölgelerde gece sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurdu.
Başbakan Miçotakis, dört aşamalı bir risk değerlendirme raporuna göre, salgında yüksek riskli bölge olarak kabul edilen yerlerde Cumartesi günüden itibaren yerel saatle 00.30-05.00 arasından sokağa çıkma yasağı uygulanacağını açıkladı.

Raporda, Yunanistan'ın kuzeyinde yer alan Kozani ve Kesriye en yüksek riskli bölgeler olurken, onları başkent Atina'nın da içinde bulunduğu Attika bölgesi izledi.

Miçotakis, “Amaç, virüsün yayılmasına yardımcı olan hareketleri ve gece toplantılarını kısıtlamak. Belki bir süreliğine daha az eğleneceğiz. Ancak bu uzun vadede daha fazla sağlık anlamına geliyor" ifadelerini kullandı.

Gençlerin virüsün yayılmasını engellemeye yardımcı olması gerektiğini vurgulayan Başbakan Miçotakis, gençlerin ailelerine virüsü yaydığını ifade etti. Miçotakis, devletin kuralları çiğneyen işletmelere ise ağır cezalar keseceğini aktardı.

'YUNANİSTAN AZ ETKİLENEN ÜLKELERDEN BİRİYDİ'

Yunanistan'da son 24 saatte 882 yeni vakanın tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 28 bin 216'ya, son 24 saatte 15 kişinin daha hayatını kaybetmesi ile toplam can kaybı 549'a ulaştı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR