YPG/PKK, Suriye'nin Kuzeyinde Kimsesiz Çocukları Zorla Silah Altına Aldı!

Terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'nin kuzeyindeki Hol kampında esir tutulan yabancı asıllı ailesiz çocukları zor kullanarak esir alıp silah eğitim verdiği bilgisine ulaşıldı.

YPG/PKK, Suriye'nin Kuzeyinde Kimsesiz Çocukları Zorla Silah Altına Aldı!

YPG/PKK, Suriye'nin Kuzeyinde Kimsesiz Çocukları Zorla Silah Altına Aldı!

Terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'nin kuzeyindeki Hol kampında esir tutulan yabancı asıllı ailesiz çocukları zor kullanarak esir alıp silah eğitim verdiği bilgisine ulaşıldı.
Elde edilen bilgiye göre, Mardin'in Kızıltepe ilçesi kırsalında güvenlik güçlerine teslim olan teröristin açıklaması terör örgütü YPG/PKK'ya yönelik büyük tepki oluşturdu.
Teslim olan terörist H.A, terör örgütünün işgal ettiği Suriye'nin Haseke kentindeki Hol kampında esir tutulan yabancı uyruklu kimsesiz çocukları zorla silah altına aldığını bildirdi.
Genellikle 12-14 yaşlarında olan yüzden fazla çocuğun zorla silah kullandığı yönünde bir bilgi aktaran terörist, verilen eğitimin ardından çocukların Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusuna (SMO) karşı kullanılmak üzere Roj kampına gönderildiğini de belirtti.
Güvenlik kaynakları, bahsi geçen durumu YPG/PKK'nın üyelerini kaybettiği dolayısıyla eli silah tutan örgüt mensubuna ihtiyaç duyduğu için böyle bir adım attığını aktardı.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR