ABD'den İngiltere'ye gitmek üzere kalkış yapan yolcu uçağı, dakikalar sonra motorundaki sorun nedeniyle acil iniş yaptığı havalimanında uçaktan alev ve dumanlar yükseldiği görüldüğü bilgisi geldi

Büyük panik yaşandı. Yolcu uçağı bir anda alev aldı Southwest Havayolları'na ait uçağın havada motorunun patlamasından tam bir gün sonra, bu kez kıtalar arası yapılacak bir uçuşta felaketin eşiğinden dönüldüğü kaydedildi.

Büyük panik sonrası yolcular korku dolu anlar yaşadı. Yolcu uçağı alev aldı ABD Atlanta'dan İngiltere'nin başkenti Londra'ya gitmek üzere kalkış yapan Delta Havayolları'na ait bir yolcu uçağı, havalanmasından 30 dakika sonra kalktığı Hartsfield-Jackson Uluslararası Havalimanı'na acil iniş yapmak zorunda kaldı.

Sosyal medyada da yayınlanan görüntülerde, iki numaralı motoru arıza yapan Airbus A333 tipi uçağın alev aldığı görüntüleri görülüyor.

Uçağın inmesi için hazır bekleyen ekipler, siyah dumanlar çıkan kanat bölgesine çok hızlı bir şekilde müdahale etti.

Delta Havayolları tarafından yapılan açıklamalara göre uçağın sorunsuz bir şekilde inmeyi başardığı belirtildi, yolculardan da bu yaşananlar için özür dilendi.

Hartsfield-Jackson Havalimanı sözcüsü Andrew Gobeil ise, "Uçak kalktığı piste geri indi" ifadelerini kullandı.

Southwest Havayolları uçağı dün ABD iç hatlar seferi yaparken motoru patlamış, yolculardan iki çocuk annesi Jennifer Riordan feci bir şekilde hayatını kaybetmişti. Basıncı düşen uçağı mucizevi bir şekilde indirmeyi başaran kaptan pilot dünya basını tarafından kahraman olarak adlandırıldı. Yedi yolcunun da yaralandığı uçaktan paylaşılan fotoğraflar, şok etkisi yaratmıştı

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.