Yemen’in başkenti Sana’da koalisyon güçlerinin bir kontrol noktasına gerçekleştirdiği hava saldırısında en az 13 kişinin yaşamını yitirdiği 1 kişinin de yaralandığı kaydedildi. Yaralanan kişinin durumunun kritik olduğu açıklanırken saldırı esnasında bir petrol tankerinin de patladığı dile getirildi.

Husi yetkili, saldırının Sana ve liman şehri El-Hudeyde arasındaki anayolda meydana geldiğini aktararak, 8 sivilin araçlarıyla kontrol noktasından geçerken yaşamını yitirdiğini, bunlardan birinin petrol tankerinin şoförü olduğunu ifade etti.

Üst düzey yerel güvenlik yetkilisi Abdullah Sowar, patlamada ölen sivillerin yanarak öldüğünü yaralanan kişinin ise Sana hastanesine kaldırıldığını belirtti. Sowar, “Bu saldırı bu hafta, insanlar uyurken düzenlenen 3. Koalisyon saldırısı. Üç ayrı saldırıda kadın ve çocuklar da dahil olmak üzere çoğunluğu sivil olan 80'den fazla kişinin öldü” dedi.

YARDIM TIRLARINA BOMBALI SALDIRI

Suudi Arabistan merkezli "Kral Selman Yardım ve İnsani İşler Merkezi" nin Yemen' e yardım amaçlı gönderdiği 3 insani yardım TIR' ına bombalı saldırı eylemi gerçekleşti.

Suudi Arabistan meşeili Kral Selman Yardım ve İnsani İşler Merkezinin Yemen' e yardım için yola çıkan üç insani yardım TIR' ına bombalı tuzak kurulduğu bilgisi geldi.

YÜKLER BOŞALTILIRKEN SALDIRI GERÇEKLEŞTİ

Yemen Haber Ajansı SABA' nın yapmış olduğu haberler doğrultusunda, yardım amaçlı oluyp yola çıkan merkeze ait insani yardım malzemelerini taşıyan 3 TIR, Marib ile Sana' ya bağlı Nihm ilçesini birbirine bağlayan yoldaki tır deposunda yüklerini boşaltmak üzere durduğu sırada saldırı eyleminin gerçekleştirildiği bilgisi paylaşıldı.