Yemen'in güney bölgelerinde şiddetli yağış pek çok yeri etkisi altına aldı. Yağışın şiddetli olması 10 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Lahic’e bağlı olan el-Mukatara ilçesinden Kaymakam Basım ez-Zurayki, yaşanan olayla ilgili yaptığı açıklamada, şiddetli yağışlar nedeniyle yaşanan sel ve su facialarında içlerinde kadın ve çocukların da bulunduğu 10 vatandaşın hayatını kaybettiği ve 6 vatandaşında yaralandığı bildirildi.

Zurayki, şiddetli yağış nedeniyle bölgenin çok zarar gördüğünü ifade ederek, hükümet görevlilerinden acil yardım istedi.

YEMEN’DE KATLİAM YAŞANMIŞTI

Yemen açıklarında geçen haftalarda iki gemiden atılan 280 göçmenden 226'sının kurtarıldığı, 42 kişinin cesedine ulaşıldığı,12 kişinin ise halen kayıp olduğu aktarılmıştı.

BM Genel Sekreter Sözcülüğü tarafından yapılan açıklamada, Uluslararası Göç Örgütü (IOM) verilerine göre, iki gemiden zorla denize atılan 280 kişiden 226'sının kurtarılarak tedavi altına alındığı ve gıda ihtiyaçlarının karşılandığı belirtildi. Yapılan açıklamada, 42 kişinin cesetlerine ulaşılırken, halen kayıp olan 12 kişinin öldüğünün tahmin edildiği kaydedildi.

Denizden kurtarılanların büyük bir bölümünün çok güçsüz ve zor durumda olduğu, IOM tarafından destek sağlandığına vurgu yapılan açıklamada, IOM'un göçmenlere yardım ve kaybolanları aramak için Yemen sahillerinde devriye gezmeyi devam edeceğinin altı çizildi.