Amerika Birleşik Devletleri’ne Donald Trump başkan olduktan sonra birçok skandal karar alınmaya devam ediyor. Bu skandal kararlara bir yenisi daha eklendi bundan sonra Amerika’ya gitmek isteyenler bunun için sosyal medya hesaplarının bilgilerini vermek durumunda kalacak.

5 YILA AİT SOSYAL MEDYA HESAPLARININ BİLGİLERİ İSTENECEK

Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmek için vize başvurusunda bulunan şahıslar son 5 yıla ait sosyal medya hesap bilgileri istenecek.

DAHA ÖNCEDE 6 MÜSLÜMAN ÜLKENİN AMERİKAYA GİRİŞİ YASAKLANMIŞTI

Amerika Birleşik Devletleri’ne Donald Trump başkan olduktan terör bahane gösterilerek bilindiği üzere Meksika duvar örülmesi ve 6 Müslüman ülkesinin Amerika’ya girişi yasaklanmıştı

UÇAKLARDA ELEKTRONİK CİHAZ YASAĞI

Amerika Birleşik Devletleri’ne Donald Trump başkan olduktan keyfi uygulamaların ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz dönemde Amerika’ya gidecek olan uçaklarda elektronik cihaz bulundurmak yasaklanmıştı. Bu yasaklamalarla ABD Başkanı Donald Trump dünya gündemine oturmuştu. Şimdi ise 23 Mayıs 2017’de ABD Bütçe ve Yönetim Dairesi tarafından onay alan yeni yasaya göre ABD ziyareti için vize başvurusunda bulunan kişilerden Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi son 5 yıla ait sosyal medya hesap bilgileri istenecek.