PKK'nın Suriye kolu olan YPG, son dakika ABD itirafından bulundu. YPG'nin başında yer alan DSG mensubu geçtiğimiz gün Rakka operasyonları ve ABD hakkında çarpıcı açıklama daha doğrusu itiraflar da bulundu. 

DSG'li mensubun ABD ile alakalı açıklamasında ABD'nin DAEŞ ile mücadele kapsamında olduğu iddia edilerek gönderdiği silah ve mühimmatlara da değindi. Yaptığı açıklamasında ' ABD bizi kullanıyor' dedi. YPG ABD tarafından kullanılan maşa bir örgüt olduğu kanıtlanmış oldu böylelikle..

Bilindiği üzere YPG'ye gönderilen silahlar sözde, DAEŞ mücadelesi kapsamındaydı. Ancak Türkiye sınırında ya da Türkiye'ye düzenlenen saldırılarda da ABD menşei mühimmata rastlanması, Türkiye'yi adeta ayaklandırmıştı. 

DSG mensubu açıklamasında işte ABD'nin gönderdiği bu silahlara değindirme yaparak, haberleriin asılsız olduğunu söyledi ve  “İhtiyacımız neyse onu veriyorlar” dedi. 

BAŞKA BÖLGELER DE TERÖRDEN TEMİZLENSİN

Açıklamasına devam eden mensup, “ABD ihtiyaçlara göre bize silah veriyor. Koalisyon güçleri dışında bize destek veren yok. Fakat Türkiye medyasının söylediği rakamlar doğru değildir. Kaç TIR'ın geldiğini söylememiz doğru değildir. Biz umut ediyoruz ki daha fazla silahlar gelsin, güçlerimiz daha da genişlesin, başka bölgeler de terörden temizlensin.” dedi.

Öte yandan Suriye'de YPG saflarına geçtikten sonra ülkemize yönelik tehditler savuran bu 5 İngiliz'în farklı operasyonlarda öldürüldüğü açıklandı.

Suriye'de terör örgütü YPG'ye katılan 5 İngiliz, Türkiye'ye yönelik tehditlerde bulunmaktaydı.  Suriye'de YPG saflarına geçtikten sonra ülkemize yönelik tehditler savuran bu 5 İngiliz'în farklı operasyonlarda öldürüldüğü açıklandı.