Sky News Arabia'nın yer alan habere göre Ürdünlü yöneticiler, iki Ürdün yurtdaşının katili İsrailli güvenlik görevlisinin yargılanma süreci bitmeden İsrail'in büyükelçisinin ve elemanlarının Ürdün'e alınmayacağını ifade etti.

İKİ ÜLKE ARASINDA KRİZ

İsrailli güvenlik görevlisi açtığı ateş sonucunda 17 yaşındaki Muhammed'i ve 58 yaşındaki Beşşar'ı öldürmüştü.

İsrailli güvenlik görevlisinin iddiasına göre olay esnasında şahıslardan biri bıçaklı saldırı gerçekleştirecekti.

Öte yandan İsrail Filistin'de terör estirmeye devam ediyor.

Mescid-i Aksa'yı işgal eden ve terör estiren İsrail'e karşı gerçekleştirilen protestolar esnasında namaz kılan bir Filistinli genç, yanından geçen İsrail askeri tarafından acımasızca tekmelendiği kamera kayıtlarına yansıdı.

İSRAİL MESCİD-İ AKSA'DA TERÖR ESTİRMEYE DEVAM EDİYOR

İsrail polisi, cuma namazının ardından Mescid-i Aksa'ya çıkan yollarda cemaate saldırdı. Çok sayıda yaralı olduğu açıklandı.

Mescid-i Aksa'ya çıkan yollarda ve Kudüs'ün çeşitili noktalarında yapılan müdahalelerden sonra sokaklar bir anda savaş alanına döndü. 
İsrail polisinin plastik mermi, ses bombası ve göz yaşartıcı gazla müdahalesi neticesi onlarca kişi yaralandı. 

İşgal altındaki Doğu Kudüs'te polisin cemaate müdahale ettiği yerlerin arasında Selahaddin Caddesi, Vadi el-Coz, Ras el-Amud ile Mescid-i Aksa'nın Aslanlı (Esbat) ve Meclis kapıları bulunuyor.

Şehrin sokaklarında şiddetli ambulans ve çatışma sesleri yükselmeyi sürdürüyor. 
Filistinli gençler de İsrail polisinin müdahalesine taşlarla karşılık vermeye çabalıyor. Filistin Kızılayı onlarca yaralı olduğunu ve yaralılara müdahalenin sürdüğünü belirtildi. 
İsrail polis sözcülüğünden yapılan yazılı bildiride, Selahaddin Caddesi ve Ras el-Amud'da "taş atan Filistinlilere" müdahale edildiği aktarıldı.

Kudüs'ün üzerinde polis helikopterleri sürekli uçmaya devam ediyor.