19 Eylül 2019
  • Istanbul 23°
  • Ankara 31.11°
  • Izmir 29°
İmsak 05:15
Güneş 06:41
Öğle 13:03
İkindi 16:31
Akşam 19:15
Yatsı 20:36
BIST100.294
Dolar5,7046
Euro6,3106
Altın274,98

Ukrayna'da Poroşenko Karşıtlarından Skandal Afişler

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko’ya yönelik provokasyon amaçlı sokaklara asılan afişler, Ukrayna İçişleri Bakanlığını harekete geçirdi. 

Ukrayna'da Poroşenko Karşıtlarından Skandal Afişler

Ukrayna Devlet Polis Teşkilatı Basın Sekreteri Yaroslav Trakalo, suçluların en kısa sürede bulunup haklarında cezai işlemlerin başlatılacağını ifade etti.

Ukrayna’da 21 Nisan’da ikinci turu gerçekleşecek olan devlet başkanlığı seçimleri öncesi ülkedeki siyasi gerginlik sürüyor.

'SON' YAZISI YER ALIYOR

Birçok şehirde farklı noktalara asılan, üzerinde Devlet Başkanı Petro Poroşenko’ya ait bir resmin ve ‘son’ yazısının yer aldığı afişler, Ukrayna İçişleri Bakanlığının soruşturma başlatmasına sebep oldu.

"GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA BAŞLATILDI"

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ukrayna Devlet Polis Teşkilatı Basın Sekreteri Yaroslav Trakalo, “Ukrayna kanunlarına uymayan bu afişlerle suç işlenmiştir. Kendileri hakkında hiçbir mühür, bilgi ve belge vermeden bu reklam panolarını kiralamak ve orada görsel yayınlamak suçtur. Kanunları çiğneyerek siyasi reklamcılık yapanlarla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı” ifadelerini kullandı. Trakalo açıklamasının devamında, suçluların en kısa sürede bulunup haklarında cezai işlemlerin başlatılacağını da belirtti.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri