Ukrayna'da Poroşenko Karşıtlarından Skandal Afişler

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko’ya yönelik provokasyon amaçlı sokaklara asılan afişler, Ukrayna İçişleri Bakanlığını harekete geçirdi. 

Ukrayna'da Poroşenko Karşıtlarından Skandal Afişler

Ukrayna Devlet Polis Teşkilatı Basın Sekreteri Yaroslav Trakalo, suçluların en kısa sürede bulunup haklarında cezai işlemlerin başlatılacağını ifade etti.

Ukrayna’da 21 Nisan’da ikinci turu gerçekleşecek olan devlet başkanlığı seçimleri öncesi ülkedeki siyasi gerginlik sürüyor.

'SON' YAZISI YER ALIYOR

Birçok şehirde farklı noktalara asılan, üzerinde Devlet Başkanı Petro Poroşenko’ya ait bir resmin ve ‘son’ yazısının yer aldığı afişler, Ukrayna İçişleri Bakanlığının soruşturma başlatmasına sebep oldu.

"GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA BAŞLATILDI"

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ukrayna Devlet Polis Teşkilatı Basın Sekreteri Yaroslav Trakalo, “Ukrayna kanunlarına uymayan bu afişlerle suç işlenmiştir. Kendileri hakkında hiçbir mühür, bilgi ve belge vermeden bu reklam panolarını kiralamak ve orada görsel yayınlamak suçtur. Kanunları çiğneyerek siyasi reklamcılık yapanlarla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı” ifadelerini kullandı. Trakalo açıklamasının devamında, suçluların en kısa sürede bulunup haklarında cezai işlemlerin başlatılacağını da belirtti.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR