Polisin verdiği bilgiye göre Ukrayna'nın başkenti Kiev'in merkezindeki Gruşevskiy Caddesi'nde meydana gelen patlamada ilk tespitlere göre 2 kişi yaralandı.

Patlayıcı maddenin türü henüz belirlenemezken, polisin olayla ilgili soruşturma başlattığı ifade edildi.

DİKKAT ÇEKEN ZAMANLAMA

Patlamanın, bağımsızlık günü sebebiyle NATO ülkelerinin Savunma Bakanlarının olduğu bir zamanda gerçekleşmesi dikkat çekti.

Patlamadan kısa bir zaman sonra olay yerine Ukrayna Polis şefi Sergey Knazev da geldi. Basına açıklama yapan Knazev, "Şu anda Ukrayna'daki tüm güvenlik kuvvetleri bombalı saldırıyı araştırıyor. Bölgede ikinci bomba olasılığı göz önüne alınarak bölge sivil halktan boşaltıldı. Bomba uzmanları incelemelerini sürdürüyor. Elimizde kamera çekimi var. Faillerin kısa sürede yakalanacağını düşünüyoruz. Bombanın parça tesirli olmaması sırf bu önemli güne leke düşürme amacı taşıdığı ihtimalini de akla getiriyor" dedi.


ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER HAZIR BULUNUYOR

Ukrayna başkenti Kiyev'deki Bağımsızlık günü geçit töreninde Türkiye, ABD, İngiltere, Polonya, Litvanya, Letonya, Estonya, Karadağ ve Moldova Savunma Bakanları veya konuk heyetleri de bulunuyor. 4 bin 500 Ukrayna askerinin katıldığı geçit töreninde Ukrayna Cumhurbaşkanı Poroşenko ve üst düzey yöneticiler de hazır bulunuyordu.

ABD SAVUNMA BAKANI JAMES MATTİS DE TOPLANTI DA BULUNUYOR