Almanya'nın Duisburg şehirinde Ramazan Bayramını birinci günü esnasında iki Türk yurtdaşına karşı aşırı şiddet kullanan polisler hakkında Duisburg Savcılığı soruşturma başlattığını duyurdu.

Duisburg Savcılığından olayla ilgili gerçekleştirilen beyanda, polislerin rutinden gerçekleştirdiği bir trafik kontrolünü büyüttüğü belirtilerek, arabasını yanlış park eden 50 yaşındaki Türk yurtdaşını 4 polisin zorla yere yatırırken aşırı güç kullandığı, dördüncü polisin de yerdeki çaresiz Türk yurtdaşına tekme attığı  görüntülerek kaydedildi.


Tekme tokat yumruklarıyla bayılan Türk yurtdaşının çevredeki hastaneye kaldırıldığı ve daha sonra taburcu edildiği beyan edilerek, olayı cep telefonuyla görüntüleyen bir Türk yurtdaşının da gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldığı kaydedildi. Savcılık, iki Türk yurtdaşına karşı aşırı şiddet kullanan polisler hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Almanya Başsavlığı olaya karışan polislerle ilgili soruşturma başlattıgını duyurdu.Basında yer alan haberin şok etkisi yaratması olayla ilgili Alman yetkilileri ataga geçirdi.

Polis elamanlarıi ise yanlış park eden kişinin belgelerini göstermediğini ve polise karşı geldiği iddia ederken, olayı haberleştiren WDR televizyonu olayın görüntülerinin polisin suçlu olduğunu göstermeye ve ceza almaya yetecek nitelikte olduğunu belirtti.