20 Eylül 2019
  • Istanbul 22.22°
  • Ankara 20°
  • Izmir 21°
İmsak 05:16
Güneş 06:42
Öğle 13:03
İkindi 16:30
Akşam 19:14
Yatsı 20:34
BIST100.339
Dolar5,7058
Euro6,3116
Altın276,01

'Türkiye'nin Sığınmacı Politikasının Bir Benzeri Daha Yok'

Avrupa Komisyonu Sivillerin Korunması ve İnsani Yardım Operasyonları Avrupa Direktörü Jean-Louis de Brouwer, "Türkiye'nin sığınmacı politikası her türlü takdiri hak ediyor." ifadesinde bulundu.

'Türkiye'nin Sığınmacı Politikasının Bir Benzeri Daha Yok'

'Türkiye'nin Sığınmacı Politikasının Bir Benzeri Daha Yok'

Avrupa Komisyonu Sivillerin Korunması ve İnsani Yardım Operasyonları Genel Müdürlüğü Doğu Komşuları ve Ortadoğu, Avrupa Direktörü Jean-Louis de Brouwer, Türkiye'nin 3,5 milyon civarında Suriyeli vatandaşa ev sahipliği yaptığını vurgulayarak, "Türkiye'nin sığınmacı politikası her türlü takdiri hak ediyor." açıklamasında bulundu.

NATO Parlamenter Asamblesi (NATO PA) 99. Rose-Roth Semineri ve Akdeniz Ortadoğu Özel Grubu Ortak Toplantısı'na katılmak için Antalya'ya gelen Brouwer, Türkiye'nin Suriye iç savaşından sonra meydana gelen mülteci krizindeki rolüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

'TÜRKİYE'NİN SIĞINMACI POLİTİKASININ BİR BENZERİ YOK'

Brouwer, Türkiye'nin, Suriye'deki insani krizinin başından beri çok büyük yardımlar yaptığını belirterek, "Türkiye'nin sığınmacı politikası ve mülteci krizindeki çabaları her türlü takdiri hak ediyor. Bu cümleyi, şu anda Türkiye'de olduğumuz için söylemiyorum. Türkiye'nin sığınmacılar için uyguladığı açık kapı politikasının bir benzeri daha yok." sözlerini aktardı.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri