Arakan’da uygulanan insanlık dışı katliamlara Cumhurbaşkanı Erdoğan sessiz kalmayarak Myanmar Devlet Başkanı ile görüşmesinin ardından başlayan yardımlar ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaya devam ediyor.

Türkiye’den giden yardımların arkası kesilmiyor. Gerek TİKA gerek İHH’nın gerçekleştirdiği yardım faaliyetleri birçok Arakanlı Müslümanın yaralarına merhem oldu.

İHH 32 BİN İNSANA YARDIM ETTİ

Arakanlı Müslümanlara yapılan yardımlar ara verilmeden sürdürülüyor. İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Myanmar ordusunun katliamlarından kaçan Müslümanlara Bangladeş’e yardım dağıtıyor. Balukhali Mülteci Kampı'nda pirinç, un, yağ ve tuzdan oluşan yardım paketleri dağıtılıyor.

Arakanda katliamların başlamasının hemen ardından harekete geçerek Bangladeş'teki Müslümanlara yardımları ulaştıran İHH ekipleri, şimdiye kadar dağıttıkları yardımlarla 32 binden fazla insana yardımcı oldular.

Cumhurbaşkanı’nın eşi Emine Erdoğan ve Dışişleri Bakanı’da Bangladeş’e giderek bizzat yardım gerçekleştirdi. Buradan dünya kamuoyuna gerekli açıklamaları yaparak bu katliam karşısında sessiz kalmamaları gerektiğini ifade ettiler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da söz konusu katliamı Birleşmiş Milletlere (BM) götüreceğini belirten Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaşananları orada anlatacağını ama uluslararası toplumunda bu konuda duyarlı olması gerektiğini söyledi.