22 Temmuz 2019
  • Istanbul 28°
  • Ankara 27.78°
  • Izmir 32.22°
İmsak 03:53
Güneş 05:43
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:38
Yatsı 22:20
BIST101.089
Dolar5,6882
Euro6,3834
Altın260,94

Türk Düşmanı Cem Özdemir, O Soru Karşısında Ecel Terleri Döktü

Türkiye düşmanlığı ile bilinen Alman Yeşiller Partisi eş başkanı olan Cem Özdemir, Duisburg`da "Erdoğan, Uyum ve İslam" konulu bir etkinliğe misafir oldu.

Türk Düşmanı Cem Özdemir, O Soru Karşısında Ecel Terleri Döktü

Yeşiller Partisi'nin Duisburg temsilciliğinin organize ettiği etkinlikte Özdemir semt sakinlerinin sorularını yanıtladı. Programa uyum ve İslam konularından çok Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili tartışmalar damgasını vurdu.

BURADA YAŞAMAK ZORUNDA DEĞİL

MİT'in Almanya'da istihbarat faaliyetinde bulunduğu iddialarıyla ilgili, bu durumun Almanya'da asla kabul edilmeyeceğini vurgulayan Özdemir, "eğer temel haklarla bir sorunu olan varsa burada yaşamak zorunda değil. Erdoğan'ın süper olduğunu düşünen bu kişiler Türkiye'de de yaşayabilirler" dedi.

KAİLE BİLE VEREMEDİ

Tartışmada söz hakkı alan genç bir kadın ise Özdemir'e sert çıktı. "Bundan 15 yıl önce Türkiye'de ifade özgürlüğü yoktu, Kürtler kendi dillerini konuşamıyorlardı, başörtüsü ile eğitimi bir arada düşünmek mümkün değildi. Şu an üniversite sayısı üçe katlandı, alt yapı iyileştirildi. Eğer konu ifade özgürlüğü ise ben de Erdoğan yanlısıyım. Ama madem ifade özgürlüğü var neden ülkene git diyorsun?" şeklinde konuştu.

O SORUYA CEVAP VEREMEDİ

Özdemir, genç kadına Kürtler konusunda hak verdiğini söyledi ama "neden ülkene git diyorsun" sorusuna cevap veremedi.

 

Kaynak: Sabah

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri