15 Eylül 2019
  • Istanbul 25°
  • Ankara 22.22°
  • Izmir 28°
İmsak 05:10
Güneş 06:37
Öğle 13:05
İkindi 16:35
Akşam 19:22
Yatsı 20:43
BIST103.072
Dolar5,6913
Euro6,3238
Altın272,3742

Trump'tan Sosyal Medyayı Sallayan 'Grönland' Paylaşımı

Kanada’ya bağlı olan Grönland’ı satın almak istemesiyle tartışmaya neden olan ABD Başkanı Trump, sosyal medya hesabından adanın ortasına dikilmiş Trump Tower fotoğrafı paylaşarak ‘’Grönland’a bunu yapmayacağıma söz veriyorum’’ dedi.

Trump'tan Sosyal Medyayı Sallayan 'Grönland' Paylaşımı

Kanada’ya bağlı özerk bölge olan Grönlan’ı satın almak istediğini söyleyerek tartışmanın fitilini ateşleyen ABD Başkanı Trump’tan dikkat çekici bir sosyal medya paylaşımı geldi. Grönland’ın ortasına dikiline Trump Tower fotoğrafını paylaşan Trump, tartışmaları hafifletmek için ‘’ Grönland’a bunu yapmayacağıma söz veriyorum’’ dedi.

SOSYAL MEDYA KULLANICILARINDAN İLGİNÇ YORUMLAR GELDİ  

ABD Başkanı Donald Trump, Danimarka'ya bağlı özerk bir bölge olan Grönland adalarını satın alarak ABD'ye bağlamayı istemesi birçok tartışmayı beraberinde getirdi.

Daha önce sosyal medyada fotomontajla dikilmiş parıltılı bir Trump Tower görseli paylaşılarak "Trump Grönland'ı alırsa ilk işi bunu yapmak olacak" mizahı yapılmıştı. Başkan Trump bu görseli sosyal medya hesabından paylaşarak konuya esprili bir üslupla yaklaştı ve "Grönland'a bunu yapmayacağıma söz veriyorum" dedi.
Başkan Trump'ın paylaşımına, Grönland'ı satın almaktan vazgeçmedi yorumları yapıldı. Trump'ın sosyal medya takipçilerinden ilginç yorumlar geldi.

STRATEJİK OLARAK İLGİ ÇEKİCİ BULMUŞTU  

Bazı takipçileri "Muhtemelen, binanın katı altın vurgulu siyah ve bir golf sahası ile daha yüksek birkaç kat olacaktır", "Grönland'ı Yeniden Büyük Yap" ve "Hepsi Grönland'ı istila etmek için mi?" şeklinde yorumlar yapıldı.
Birçok kişi ise Trump’ı cesaretinden tebrik ederek, "CNN International ise muhtemelen bunun gerçek bir resim olduğunu düşünüyor" şeklinde yorum yaptı.

Danimarka'ya ait özerk statüdeki Grönland Adası'nı satın alma niyetini olduğunu söyleyen ABD Başkanı Donald Trump, "Stratejik olarak ilgi çekici" demişti. Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen, ise duruma tepki göstererek "absürt" diye nitelendirmişti.

Son Dakika Dünya Haberleri için tıklayın

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri