ABD’de hava trafik kontrolünü özelleştirmeye açmaya karar veren Başkan Donald Trump, selefi Barack Obama’yı hava trafik kontrol düzenini yenilemek amacıyla  7 milyar doları boşa harcamakla suçladı.

ABD Başkanı Donald Trump, ülkede hava trafik kontrol düzenini özelleştirmeye açma planını anlattığı konuşmasında şunları kaydetti: “Bizden evvelki yönetim düzeneği yenilemek için 7 milyar dolar para harcadı ve külliyen başarısız oldu. O kadar para da çöpe gitti. Şimdi ilerisini düşünme vakti. O nedenle Kongre’ye uçuşları daha hızlı ve güvenlikli duruma getirecek farklı yenilikler tavsiye ettim.”

"O KADAR PARAYI ÇARÇUR ETTİLER"


Obama yönetimi için sert sözler kullanan Trump, “Milyarlarca dolar para harcadılar fakat bu eski, bozuk düzende sıkışıp kaldık. İşin doğrusu ne yaptıkları hususunda hiçbir fikirleri yoktu. Paraya yazık ettiler” ifadesini.

Havayolu uzmanları, Trump’ın hava trafik kontrolünü özelleştirme maksadının uçuşları hızlandırabileceğini fakat bunun maliyeti arttıracağını belirtiyor.

Donald Trump ise kendisinden önce Başkanlık görevinde bulunan Obama'yı daha çok diline dolayacağı anlaşılıyor. Göreve geldiğinden beri renkli kişiliğyle ortaya çıkan Trump etrafındaki insanlarla olan sürtüşmeleriyle gündeme geliyor