Beyaz Saray'da 20 Ocak'ta göreve başlamasından sonra üst düzey görüşmeler dahil birçok etkinlikte Trump ile yan yana olan Ivanka, babasına danışmanlık görevini resmileştireceğini söyledi.

Donald Trump'a gayriresmi danışmanlık yaptığı ve bunun sorunlu olduğu yönündeki eleştiriler üzerine yazılı bir açıklama yapan Ivanka Trump, "Gönüllü ve tüm etik kurallara uygun şekilde Başkan'a danışmanlık yapmamla alakalı bazı kişilerin endişeleri olduğunu duydum. Bundan sonra diğer tüm federal çalışanları bağlayan kurallara uygun şekilde bir Beyaz Saray çalışanı olarak ücret almadan hizmet edeceğim." ifadelerini kullandı.

RESMİ DANIŞMANLAR LİSTESİNE GİRMEYİ BEKLİYOR

Halihazırda Beyaz Saray'da bir çalışma ofisi bulunan Ivanka Trump'ın bu açıklamayla görevini resmileştirmesi ve Beyaz Saray'daki resmi danışmanlar listesine girmesi bekleniyor.

Ivanka'nın avukatı Jamie Gorelick de yaptığı açıklamada, bu adımın, Trump'ın kızının tüm işlerinde federal etik kurallarına uygun şekilde hareket etme isteğinin bir sonucu olduğuna vurgu yaptı.

BAŞKANA DESTEĞİ DEVAM EDECEK

Konuyla alakalı Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada da "bu kararın memnuniyetle karşılandığı" ve "Ivanka Trump'ın Başkan'a desteğinin devam edeceği" kaydedildi.

Ivanka Trump, halen Başkan Trump'ın danışmanlığı görevini de yürüten Jared Kushner ile 2009 yılından bu yana evliliğini sürdürüyor.

 

Kaynak: Sabah