ABD Başkanı Donald Trump ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’ in, ilk kez G20 Liderler zirvesinde yüz yüze bir araya geldi. Almanya’ nın Hamburg şehrinde yapılan G20 Liderler Zirvesi bağlamında, Donald Trump ile Vladimir Putin ilk defa yüz yüze bir araya geldi.

PUTİN İLE BİR ARAYA GELDİĞİ İÇİN DUYDUĞU MEMNUNİYETİ DİLE GETİRDİ

Görüşmeden evvel fotoğraf çekimi esnasında kısa bir açıklama yapan Trump, Putin ile bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu ve bunun kendisi için bir onur olduğunu ifade etti. Putin ile çeşitli konuları tartıştıklarını ve görüşmelerin iyi gittiğini ifade eden Trump, "Çok çok iyi bazı görüşmeler yaptık. Şimdi de bir görüşme yapacağız ve açıkçası bu devam edecek." ifadelerinde bulundu.

PUTİN! İKİLİ İLİŞKİLERDE SONUÇ İÇİN YÜZ YÜZE GÖRÜŞMELER YAPILMASI GEREK

ABD Başkanı Donald Trump, Rusya, ABD ve alakası olan herkes için çok olumlu şeylerin yaşanmasını beklediklerini sözlerine ekledi. Putin de Trump ile telefonda ikili ilişkilere ve önemli uluslararası gelişmelere ilişkin birkaç defa görüştüklerini anımsatarak "Fakat telefon görüşmeleri yeterli olmaz. İkili ilişkilerde somut neticelere ulaşabilmek adına şahsi toplantılara da ihtiyacımız var." şeklinde konuştu. Trump ile tanışmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Putin, toplantının verimli sonuçlar ortaya koymasını beklediğini vurguladı. Görüşmede, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ve Rus mevkidaşı Sergei Lavrov da hazır bulunuyor.