Amerika Birleşik Devletler Başkanı Donald Trump, Apple CEO'su Cook, Microsoft CEO'su Nadella, Amazon CEO'su Bezos, dâhil 20'dan fazla dünyanın en ünlü yöneticileriyle Beyaz Saray'da buluştu.Ve Amerika'nın teknoloji alt yapısı ele alındı.

"Amerikan Teknoloji Konseyi" bağlamında yapılan toplantının sonasında basın toplantısı gerçekleştirilen Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, teknoloji devlerinin CEO'larına "özel insanlar" olarak hitap da bulundu.

TEKNOLOJİ ALTYAPISI GÖRÜŞÜLDÜ

Zirvede Amerika Birleşik Devletleri'nin teknoloji altyapısının ele alındığını vurgulayan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, bahsi geçen CEO'ların firmalarının toplam piyasa değerinin 4,5 trilyon dolar olduğunu vurguladı.

''HÜKÜMETİN MALİYETLERİ AZALTMASI GEREKİYOR"

Federal hükümetin teknolojik revizyon geçirerek Amerikan yurttaşlarına daha iyi hizmet verebilmeyi ve siber saldırılara karşı vatandaşları korumayı hedeflediğini bahseden Donald Trump,"Hükümetin daha vurucu faaliyet geliştirerek maliyetleri kısılması gerekiyor. Gelecek 20 yılda vergi mükelleflerine yaklaşık 1 trilyon dolar tasarruf sağlamayı hedefliyoruz." diye konuştu.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, yönetimin teknolojik revizyonlara yakalama çabasında olması ve Amerika Birleşik Devletleri'nin kamu teknolojisi alanında da dünya liderliğine ulaşması gerektiğini sözlerine ekledi.