Trump, Seçimlerden Önce Mali Kayıtlarını Yayınlayacak

Hakkında mali araştırılma yapılacak olan Trump, "araştırılma yapıldığında daha zengin olduğum ortaya çıkacak" açıklamasında bulundu.

Trump, Seçimlerden Önce Mali Kayıtlarını Yayınlayacak

ABD Başkanı Donald Trump, 2016'da yürüttüğü seçim kampanyası döneminde, vergi beyannamelerini yayınlamayı reddetmiş ve eleştiri oklarının hedefinde yer almıştı.

New York Times gazetesinin, Ekim 2018'de gündeme getirdiği "Trump'ın milyonlarca dolar vergi kaçırdığı" iddiaları da ABD gündemini uzun süre meşgul etmişti.

Mali Kayıtları Açıklayacak

Donald Trump, 2020'de yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde mali kayıtlarını yayınlayacağını duyurdu.

Trump, resmi Twitter hesabından, Demokratlar'ın uzun süredir baskı yaptığı "mali kayıtlarına" ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Düşünüldüğünden Daha Zengin Olduğum Ortaya Çıkacak"

Rusya soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Savcı Robert Mueller'in, kendisinin tüm mali ve vergi kayıtlarının üzerinden geçmesine rağmen bir neticeye ulaşmadığına vurgu yapan Trump, "Şimdi bu cadı avı, New Yorklu Demokrat savcıların, benim tüm mali anlaşmalarımı incelemesi ile devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Trump, New York'taki davanın "kanun dışı" olduğuna dikkat çekerek, "Ama ben temizim ve mali bildirimimi 2020 seçimlerinden önce yaptığımda -ki bu benim kararım- görecekleri tek şey, insanların düşündüğünden daha zengin olduğum olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR