Beyaz Saray'dan gerçekleştirilen açıklamada, “Anthony Scaramucci Beyaz Saray İletişim Direktörlüğü görevinden ayrılacak. Scaramucci Özel Kalem Müdürü John F. Kelly'ye yeni bir başlangıç ve kendi ekibini kurma olanağı vermenin en iyisi olduğunu hissetti. Biz de onun hakkında en iyisini diliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

KELLY İSTEDİ DENİYOR


Amerikan basının Beyaz Saray kaynaklarından edindiği bilgilerden oluşan haberlere göre Scaramucci’nin Beyaz Saray Özel Kalem Müdürlüğü’ne atanan John F. Kelly’nin isteği üzerine görevden ayrıldığı kaydediliyor.

SCARAMUCCİ, SPİCER'İN YERİNE GELMİŞTİ


Scaramucci, Beyaz Saray eski İletişim Direktörü ve Basın Sözcüsü Sean Spicer’in yerine tayin edilmişti. Bahsi geçen tayinin Beyaz Saray Özel Kalem Müdürü Reince Priebus’un da görevden ayrılmasına yol açtığı öne sürülüyordu.

ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ'NÜ DİNLEMEM DEMİŞ


Scaramucci’nin Beyaz Saray Özel Kalem Müdürü’nü dinlemeyeceği yalnızca başkana hesap vereceği yönünde çıkışlarının görevden alınmasına yol açtığı kaydediliyor.

11 GÜNDE GÖNDERDİ

Trump'ın kendisinin göreve getirdiği ve 11 gün sonra görevden aldığı iletişim direktörü bir açıklamada bulunmadı. Ancak Trump'ın bu tarz davranışları Amerika kamuoyunda da sert eleştirilere neden oluyor.