ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Dışişleri Bakanlığında basın toplantısı gerçekleştirdi.

Amerikan medyasında son günlerde hakkında çıkan "istifa edecek" haberlerine tepki gösteren Tillerson, "Başkan'a olan bağlılığım kuvvetlidir. Başkan Yardımcısı da görevimde kalmam hususunda beni ikna etmeye hiçbir zaman çalışmadı. Zira bu görevi bırakmayı hiç düşünmedim." ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump hakkında "O, zeki biri ve ülkesini seviyor. Amerikan halkını ve Amerika'yı ilk sıraya koyuyor. Yaptığı her işte sonuç bekliyor." değerlendirmesinde bulanan Tillerson, medyada çıkan "Trump'la aralarının kötü olduğu" yorumlarının gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

TİLLERSON 'MORON' İDDİASINI CİDDİYE ALMADI


Diğer taraftan Tillerson, Amerikan NBC kanalında bugün yer alan ve Trump için "moron" ifadesini kullandığı iddiasını içeren haberin sorulması üzerine, "Benim geldiğim yerde böyle değersiz şeylerle uğraşmayız. Yönetimi bölme amacı güden bu tür çabaların bir parçası olmayacağım." yanıtını verdi.

TRUMP'TAN NBC'YE CEVAP


ABD Başkanı Trump da Amerikan NBC kanalında çıkan haberle ilgili olarak Twitter'dan açıklama yaptı.

Trump, "NBC News, Bakan Tillerson ve Başkan Yardımcısı Pence tarafından tamamen yalanlandı. Bu yalan bir haber. Amerika'dan özür dilemeliler." ifadelerini kullandı.