Tel Abyad'da Terör Saldırısı Son Anda Önlendi!

Suriye Milli Ordusu (SMO) askerleri, Tel Abyad ilçe merkezinde bomba yüklü bir aracı tespit ederek terör saldırısını önledi. Araçtaki bomba kontrollü şekilde patlatıldı.

Tel Abyad'da Terör Saldırısına Müdahale!

Suriye Milli Ordusu (SMO) askerleri, Tel Abyad ilçe merkezinde bomba yüklü bir aracı ele geçirerek terör saldırısını engelledi. Barış Pınarı Harekatı'yla terörden arındırılan Tel Abyad ilçesinde güvenliğin sağlanması için arama-tarama çalışmaları devam ediyor.

SMO askerleri, bu çerçevede, Suriye-Türkiye sınırındaki Tel Abyad ilçe merkezinde önceki gün YPG/PKK'lı teröristlerce bomba yerleştirilerek tuzaklanan bir aracı belirledi.

İlçe merkezinden önlem alınarak çıkarılan araçtaki bomba, sivillerden uzak bir bölgede bomba imha uzmanları tarafından imha edildi.

Milli Savunma Bakanlığı da önceki gün YPG/PKK'nın Tel Abyad'da bomba yerleştirerek tuzakladığı başka bir aracın, Mayın El Yapımı Patlayıcı Tespiti ve İmha (METİ) timlerince kontrollü şekilde imha edildiğini söyledi.

Tel Abyad kırsalında ayrıca dün pazar yerinde bomba yüklü bir motosikletin infilak ettirilmesi sonucu 3'ü çocuk 5 sivil yaralanmıştı.

Akçakale ilçesinin karşısındaki Suriye topraklarında bulunan Tel Abyad ilçesi 13 Ekim'de YPG/PKK'lı teröristlerden arındırılmıştı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR