İran'ın başkenti Tahran'da vuku bulan asitli saldırı olayında 16 kişi yara aldı. Saldırıyı yapan kişi gözaltına alındı, meselenin terör kaynaklı olmadığı ifade ediliyor.

İran'ın başkenti Tahran'ın güney bölgesinde bir motosikletli, kaldırımda duran yayaların üzerlerine asit olduğu tespit edilen bir sıvı atarak motoruyla hızla uzaklaştı.

TERÖR OLAYI DEĞİL

Tasnim Haber Ajansı, bir dava nedeniyle saldırıyı yapan kişinin gözaltında bulundurulduğu ve meselenin terörle alakasının bulunduğunu ilan etti.

İran'da yayın yapan yarı resmi Fars Haber Ajansı da saldırgan kişinin karısı ile arasındaki tartışma neticesinde sinirlenerek, evinden aldığı asitli maddeyi karısının da içerisinde yer aldığı yayalar topluluğunun üzerine attığı bilgisini paylaştı.

İran'ın başkenti Tahran'da gerçekleşen bu asit saldırısı, dün kentin üç ayrı yerinde düzenlenen üç ayrı terör saldırısını akıllara getirdi. Dünkü olaylar sonrasında, bugün bu saldırı neticesinde 16 kişinin yaralanması ve saldırı yöntemi bu olayın da terörle ilişkilendirilmesine neden oldu. Ancak haber ajanslarının elde ettikleri bilgilere göre konu terörle ilgili değil. İlk belirlemelere göre 16 kişi yaralandığı belirtiliyor.