Avrupa Birliği Dış İlişkiler Konseyi tarafından Londra'da gerçekleştirilen ve Yemen'in tartışıldığı toplantıya Suudi Arabistan Savunma Bakanı Askeri Danışmanı Tümgeneral Ahmed Asiri de katılım sağladı.

PROTESTOCUYA ENGEL OLMAK İSTEDİ

Aracından indiği andan itibaren protestocuların tepkisiyle karşılaşan Bakan, kendisine yaklaşan protestouya engel olmak istedi.

BAKAN PROTESTOCULARA EL HAREKETİ YAPTI

Protestocunun ısrarcı tavırlarına karşı sinirlerini gizleyemeyen Asiri'ye ayrıca yumurta da atıldı. Bakan, toplantı salonuna girmeden protestoculara el hareketi yaparak tepki gösterdi. 

AÇIKLAMA YAPILDI

Suudi Arabistan'ın Londra Büyükelçiliğinin sosyal paylaşım sitesindeki hesabından gerçekleştirilen açıklamada, "Asiri, Yemen'deki durumu görüşmek için Avrupa Birliği Dış İlişkiler Konseyi tarafından Londra'da düzenlenen toplantıya katılımının engellenmesi için çabalayan bir grup göstericinin saldırı teşebbüsüne maruz kaldı." ifadesine yer verildi.

Asiri'nin durumunun iyi olduğu bilgisi verilen açıklamada, "şiddeti prensip olarak benimseyen güçlerin aksatmak için gerçekleştirdiği umutsuz girişimlere rağmen" danışmanın İngiltere programının herhangi bir değişiklik olmadan devam edeceği duyuruldu.

"DÜNYAYA GERÇEKLERİ BİLDİRECEĞİZ"

Yemen'de meşru hükümete destek sağlayan Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin sözcüsü Tümgeneral Ahmed Asiri, saldırı girişiminin ardından yaptığı açıklamada, sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyerek, "Bu, dünyaya gerçekleri bildirmemize engel olmayacak." dedi.

Suudi Bakan Londra'da protesto edildiSuudi Bakan Londra'da protesto edildi

Kaynak: En Son Haber