24 Temmuz 2019
  • Istanbul 22.22°
  • Ankara 16.67°
  • Izmir 25°
İmsak 03:56
Güneş 05:45
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:36
Yatsı 22:18
BIST102.556
Dolar5,7271
Euro6,3871
Altın261,77

Suudi Arabistan’a Bir Kınama da Filistin’den

Hamas, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı'nı tarafından yapılan Katar ve Hamas'a ilişkin beyanatlara karşı durarak tepkisini ortaya koydu.

Suudi Arabistan’a Bir Kınama da Filistin’den

Filistin İslami Direniş Grubu Hamas, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr'in Katar ve Arap devletleri arasındaki bağların yeniden iyileşmesini tesis etmek amacıyla Hamas’a sunulan yardımın nihayet bulması gerektiğine ilişkin sözlerini sert bir dille eleştirdi.

Hamas’ın yayınlandığı açıklama metninde, "Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr tarafından Hamas'ı bir terör örgütü gibi gösteren alçakça açıklamalar bizi derin bir biçimde üzmüştür, provakatif sözlerini esefle kınamaktayız” sözleri yer aldı.

Tepki metninde Cubeyr’in yaptığı açıklama Hamas tarafından “garip” olarak nitelendi.

“HAMAS İSLAM DÜNYASININ ÖZGÜRLEŞMESİ ADINA FAALİYETTEDİR”

Cubeyr tarafından temsil edilen fikirlerin, ana meselesi Filistin olan Arap ve İslam ülkelerine mensup insanlar nezdinde teessüfle karşılandığının dile getirildiği beyanatta, şu sözlere yer verildi:

"Arap ve İslam ülkeleri, Hamas'ı başlıca düşmanı olan Siyonist hareketin karşısında meşru mukavemet hattı addediyor. Cubeyr’in beyanatı ise, Siyonistlerin işine yarayan bir özellik taşıyor. Düşmanlar topraklarımızı, halkımızı, kutsal değerlerimizi hedef alan Siyonistler, Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya karşı tahripkar siyasetlerini sürdürürlerken, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr’in açıklamasını Siyonizme destek olarak niteledi.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri