Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terör örgütü PYD kontrolü altında bulunan Suriye’nin Afrin İlçesi’ne yakın Kilis sınırına askeri araç sevkiyatı gerçekleştirildi.

Kilis'in Suriye'nin sınırındaki birliklerine, içlerinde obüs ve çok namlulu roketatarların da yer aldığı askeri araç ve personel sevkiyatı dün geç saatlerde yapıldı. Suriye'nin terör örgütü YPG kontrolü altında bulunan yerlerden karakol ve mevzileri üzerine düzenlenen taciz ateşlerinden sonra sağlanan güvenlik önlemleri içeriğinde, sınır hattındaki güvenlik önlemlerinde artış meydana geldi. Bu kapsamda şehirde konuşlu birliklerden sınır hattına askeri sevkiyat gerçekleştirildi.

Çekicilerle yüklü obüs ve çok namlulu roketatarların da yer aldığı 10 araçtaki ağır silahlar ile otobüslerde bulunan askerlerin sınır hattındaki Afrin bölgesinde konuşlandırılacağı haberi geldi.

Diğer yandan dün, Lübnan-Suriye sınırında Hizbullah ile Heyet Tahrir Şam (Şam Kurtuluş Kurulu) arasında sağlanan ateşkes anlaşmasından sonra, yaklaşık 7 bin kişiden meydana gelen konvoyun ilk kafilesi Suriye'nin kuzeyindeki İdlib şehrine ulaşımı sağlandı. 117 otobüsle Lübnan'ın Suriye sınırındaki Arsal bölgesinden  yola çıkan konvoyun ilk kafilesi İdlib'e vardı. Rejim karşıtı silahlı gruplardan Heyet Tahrir Şam üyeleri ve mültecilerden meydana gelen konvoyun misafirhaneler ve sığınmacı kamplarına dağıtıldı.