Suriye'nin Halep ilinin kuzeyindeki Azez, Cerablus ve Bab ilçesinde terör örgütü PKK' nın uzantsı olan PYD'ye karşı gösteriler düzenlendi. Cuma namazından sonra Azez ilçe merkezinde toplanan binlerce Suriyeli, terör örgütü PKK kolu olan PYD' nin Azez ve Mare ilçesine yönelik saldırı eylemlerini kınayarak örgütün işgal ettiği Arap topraklarından çekilmesini istedi.

ELLERDE MANİDAR DÖVİZLER MEVCUTTU

Ellerinde "devrim" bayrakları ile meydanı dolduran Suriyeliler, üzerinde ''Tek seçeneğimiz PYD' ye askeri operasyonların yapılması'', ''PYD sadece çocukları öldürüyor'', ''Araplar, Türkmenler, Çerkesler ve Kürtler PYD' nin eylemlerine rağmen kardeştir'', ''PYD, işgal ettiğin Arap toplarından çekil'', ''Kandil' in teröristlerini, Arap topraklarından çıkartın'', ''PYD, işgal ettiğin toprakların bedelini ödeyeceksin'', ''Fırat Kılıcı, PKK ve PYD'nin işgal ettiği köylerimizi geri al'', ''PYD şeytandır" ve ''PYD, çocuklarımızı öldürüyor" yazan Arapça, İngilizce ve Türkçe dövizler taşıdı.

"EY PKK YAPTIĞIN SALDIRILARDA ÇOCUKLAR ÖLÜYOR" SLOGANLARI ATILDI

Gruptakiler, ''PYD, Kandilden getirdiğin köpeklerini al ve bölgeden çekil'', ''Fırat Kalkanı güçleri ile Özgür Suriye Ordusu, PYD'yi bölgeden çıkartın'' şeklinde slogan attı. Azez' deki göstericilere hitaben konuşma yapan imam hatip Muhammed Akkaş, ''PYD, işgal ettiğin Arap topraklarından çekil. Şimdi çekilmezsen yarın senin için geç olabilir. Ey PKK, saldırılarında her gün çocuklar ölüyor. Bunun bedelini ödeyeceksin bir gün, bugün çok uzak değil'' dedi.