Su-35 ve Su-57 Uçaklarının Alımı İçin İlk Görüşmeler Başladı

Rusya Federal Askeri ve Teknik İşbirliği Servisi Başkanı Şugayev, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Su-35 avcı uçağı ile 5. nesil Su-57 savaş uçaklarına ilgisini söylemesinin sonrasında, Türkiye'yle bu uçakların satışı hususunda ilk görüşmelere başlandığını söyledi.

Su-35 ve Su-57 Uçaklarının Alımı İçin İlk Görüşmeler Başladı

Su-35 ve Su-57 Uçaklarının Alımı İçin İlk Görüşmeler Başladı

Rus devlet televizyonu Rossiya-24'e açıklamalar yapan Rusya Federal Askeri ve Teknik İşbirliği Servisi (FSVTS) Başkanı Dmitriy Şugayev, Türkiye ile ülkesi arasında Su-35 avcı uçağı ile 5. nesil Su-57 savaş uçakları hususunda ilk temasın kurulduğunu duyurdu.

Şugayev, "MAKS-2019'da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüşen Erdoğan, Su-35 ve Su-57 uçaklarına ilgisini söyledi. Sonrasında ilk görüşmeler başladı fakat şimdilik üst düzey görüşmelere geçilmedi, öncelikle uzmanların birçok mesele üstünde çalışması lazım" dedi.

ABD, S-400 füze savunma sistemleri alımı sebebiyle, Patriot satmadığı Türkiye'yi F-35 programında askıya amıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, F-35 alamamaları durumunda Su-35 ve Su-57 alma imkanını gözden geçireceklerini açıklamıştı. Erdoğan, geçen hafta Moskova'da katıldığı MAKS-2019'da söz hususu uçakları yakından inceleme olanağı bulmuştu.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri