Somali'nin başkenti olan Mogadişu'da bir yetimhanenin sahip çıktığı çocuklar, Türkiye'den giden gönüllü ziyaretçilerin verdikleri hediyeler ve kuruma yaptıkları bağışlar sayesinde daha bayram gelmeden sevincini yaşadı. Yetim çocuklar Rabia İşareti yaparak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederken mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

TİKA’nın çalışmaları ile tadilat ve donanımı gerçekleştirilen Sokak Çocukları Yetimhanesine misafir giden gönüllü gençler, yaklaşık 120 yetime kalem, defter, boyama seti, tenis topu, badminton seti, raket, uçurtma ve şekerlemeler hediye ederek mutluluklarını paylaştı.
Türkiye'den gelen hediyelerle sevinen ve Rabia işareti yapan minikler, ‘Recep Tayyip Erdoğan’ diye tezahürat yaparak mutluluklarını gösterdiler.

Sevinçleri her hallerinden belli olan Somalili yetim minikler, hediyeler için ‘Recep Amca’ diye bahsettikleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Türkiye'ye teşekkür ederek el salladılar.

‘2017 Afrika Tecrübe Paylaşım Programı’

TİKA'nın çalışmaları ile THY, AA ve TRT'nin ortaklığında hazırlanan ‘2017 Afrika Tecrübe Paylaşım Programı’, Misafir Derneği olarak Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), Uluslararası Genç Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, Siyasallılar Vakfı, Yeni Dünya Vakfı, Kalem Derneği, Anadolu Gençlik Derneği, Anadolu Öğrenci Birliği ile Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği (EBSAD) ve sivil toplum kurum ve kuruluşları ile ortak bir şekilde düzenleniyor.