Sağlık Bilimleri Üniversitesi Somali Mogadişu Recep Tayyip Erdoğan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Kurban Bayramı’nı kutlamak için bir video hazırladılar.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre, eğitim ve öğretimlerine Somali'nin Mogadişu şehrinde açılan meslek yüksek okulunda sürdüren gençler, Kurban Bayramı'na yönelik duygu ve düşüncelerini ifade etmek için 2 dakika süren bir kutlama videosu hazırladı.

Somalili öğrenciler hazırladıkları videoda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la birlikte bütün Türk milletinin Kurban Bayramı’nı kutladı.

SOMALİLİ YETİMLERDEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SEVGİSİ

Somali'nin başkenti olan Mogadişu'da bir yetimhanenin sahip çıktığı çocuklar, Türkiye'den giden gönüllü ziyaretçilerin verdikleri hediyeler ve kuruma yaptıkları bağışlar sayesinde daha bayram gelmeden sevincini yaşadı. Yetim çocuklar Rabia İşareti yaparak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederken mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Türkiye'den gelen hediyelerle sevinen ve Rabia işareti yapan minikler, ‘Recep Tayyip Erdoğan’ diye tezahürat yaparak mutluluklarını gösterdiler.

Sevinçleri her hallerinden belli olan Somalili yetim minikler, hediyeler için ‘Recep Amca’ diye bahsettikleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Türkiye'ye teşekkür ederek el salladılar.